Opieka domowa dla Twoich bliskich - dlaczego warto?

Gdy nasi bliscy z powodu wieku lub choroby nie są już w pełni samodzielni, kwestią priorytetową staje się zapewnienie im opieki. Przeprowadzka do dzieci nie zawsze jest komfortowym rozwiązaniem, a decyzja o wyborze domu opieki niezwykle trudna. 

Ośrodki opiekuńcze

Jednym z rozwiązań jest wybór domu spokojnej starości lub innego ośrodka zapewniającego całodzienna opiekę nad starszymi. W takim miejscu, w otoczeniu innych seniorów mogą czuć się swobodnie, ale samo przekonanie o oddaniu z powodu ograniczenia sprawności może być dla nich ogromnie przytłaczające. Nic nie zastąpi poczucia bezpieczeństwa i komfortu związanego z przebywaniem we własnym domu.

Usługi Pielęgniarskie w domu pacjenta

Na pomoc Pielęgniarki możemy liczyć w sprawach medycznych - zmiana opatrunku, usunięcie szwów, założenie cewnika. Swoje usługi może świadczyć w ramach NFZ - niestety, czas oczekiwania jest długi, a najczęściej sprzęt medyczny Pacjent musi zakupić sam. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje takie wizyty tylko przez okres 6 miesięcy - z tego powodu firma Holistic Care wyszła naprzeciw oczekiwaniom i zapewnia pomoc Pielęgniarki w domu Klienta przez czas jaki życzy sobie Rodzina.

Opieka w domu

Rodzinom, które chcą zapewnić najwyższy komfort swoim bliskim proponujemy usługi opiekuńcze w domu Pacjenta. Opiekunka pomoże przygotować posiłek, zrobić zakupy, przypomnieć o lekach, umówić wizytę lekrza. Taka forma opieki może być sprawowana na czas określony - np. podczas urlopu, lub długoterminowo - na stałe. Wybierając taką formę opieki, Pacjent nie traci samodzielności - Opiekunka wykonuje te czynności, o które jest proszona. 

Aby uniknąć przypadkowych osób, które mogą narazić Rodzinę i jej bliskich na stres i niepotrzebne koszty warto zufać profesonalistom.